Potencja

Acai Berry – opinie, komentarze, cena,

Mnóstwo pożywienie nabierają tempa i popularność w dzisiejszych czasach. To sprawia, że ​​trudno zdecydować, który z nich wypróbować najpierw. Dobrze, zróbmy wybór trochę łatwiej. Jak o Acai Berry? Acai Berry jest jeden bardzo przydatne i pomocne pożywienie. Korzyści acai berry są liczne. Również to pożywienie jest łatwe do znalezienia w lokalnych supermarketach i sklepach ze zdrową żywnością.

”klasa

Co to jest Acai Berry?

Acai (wymawiane jako AH-westchnienie-ee) Berry jest rodzimy deep purple jagód. Rośnie w gronach na szczycie acai palmy powszechnie spotykane w lasach deszczowych Amazonii.

Jest w kształcie winogron. Smak jagód Acai opisano jako mieszanka pomiędzy owoców leśnych i czekolady. Jest on głównym pożywieniem wielu rdzennych plemion.

Skąd pochodzi nazwa?

Legenda mówi indyjski dziewczyna Amazon nazwie IACA (ee-ah-sah). Była córką wodza. Ich plemię został zdewastowany przez nagły głód. Nie było wystarczająco dużo żywności dla każdego. Aby uratować swój lud, szef zarządził, że wszystkie noworodki musi być zabity. To dlatego, że nie było wystarczająco dużo żywności, aby je wszystkie nakarmić.

Wkrótce potem IACA urodziła piękną dziewczyną. Niestety, wnuczka Nawet wodza mógłby uciec ponury dekret.

IACA żal utraty jej piękną córką miesięcy. Nie mogła przestać płakać. Pewnej nocy, IACA usłyszał krzyk dziecka. Pobiegła w stronę dźwięku. Wkrótce przyszedł na wysokim drzewie szczupłej dłoni. Na szczycie drzewa, IACA widział skupiska ciemnych owoców. Na dole drzewa, widziała córkę czeka na nią z otwartymi ramionami.

IACA pobiegł w kierunku wzroku. Wyciągnęła do objęcia jej dziecko, a ona pokonać tak wiele radości. Potem umarł szczęśliwie pod drzewem.

Następnego dnia szef poszedł szuka swojej ukochanej córki. Wkrótce znalazł ją pod drzewem. Miała uśmiech na jej twarzy. Od drogi była umieszczona, patrzyła w niebo. Podążył za jej wzrokiem w górę drzewa i zobaczyłem ciemny purpurowy owoc.

szef natychmiast zamówił owoce mają być zebrane przez jego ludzi. Wkrótce odkryto, że sok może być uzyskiwany z jagód, które zaspokoją głód całego plemienia.

Dekret wodza wkrótce zniesione. Z wdzięczności dla IACA, owoc palmy, które zapisywane plemię był znany jako acai (IACA orkisz tył).

Z obfitego jedzenia dla wszystkich, plemię rosła i kwitła.

Historia Acai Berry

plemion znalezione w dorzeczu Amazonki były pierwszymi czerpać korzyści Acai Berry. Te plemiona miały medycyny mężczyzn i kobiet, a oni wierzyli Acai Berry miał liczne właściwości lecznicze. Amazon plemiona używane tej jagody jako pokarm energii. Uważa się także, że to może wzmocnić układ odpornościowy, zwalcza infekcje, chroni serce i kontrolować powiększenie erekcji. Odkryli również, że mogą zrobić wino z jagód.

z ciemności do głównego nurtu

Acai ewoluowała od zapomnienia lasów deszczowych w miastach Brazylii. Brazylijczycy wkrótce stosować je dodać do zdrowych koktajli.

Świat zachodni został wprowadzony do korzyści acai berry około 1900. Surferów i sport osób twierdziło, że zwiększyła swój poziom energii. Następnie naukowcy wykonane jakieś studia. Okazało się, że korzyści acai berry były rzeczywiście mnóstwo.

Acai jest łatwo psujących się i musi być spożywane w ciągu 24 godzin. Dlatego Amerykanie i Europejczycy cieszyć się go w postaci soku lub herbaty zamiast.

Acai Berry Nutrition Content

Acai Berry jest ładowany ze składników odżywczych. Ma błonnik, podstawowe aminokwasy oraz zdrowe tłuszcze (tłuszcze i jednonienasycone kwasy tłuszczowe omega). Poza tym, że zawiera przeciwutleniacze (polifenole, antocyjany, oraz witaminy A, CE, i E), witaminy B1, B2 i B3, elektrolity (mangan, magnez, fosfor, potas), minerały (wapń, miedź, żelazo śledzenia cynku) i sterole roślinne (kampesterol, beta-sitosterol, sigmasterol).

Acai Berry Korzyści

Utrzymuje Cardiovascular Health

Badania pokazują, że regularne spożycie soku acai berry ma pozytywny wpływ na poziom lipidów we krwi i może chronić serce.

sterole roślinne inAcai Berry działają jako środki rozszerzające naczynia. Są to czynniki, które rozkurczu naczyń krwionośnych. To z kolei obniża ciśnienie krwi, obniża skrzepów krwi (co może prowadzić do zawałów serca i udarów mózgu), poprawia krążenie i natlenienia krwi.

Wysoka ilość przeciwutleniaczy również dodać do świadczeń Acai Berry. W jaki sposób? Eliminują szkodliwe wolne rodniki, które dostają się do organizmu. Te wolne rodniki są odpowiedzialne za choroby serca. Ponadto, te przeciwutleniacze mogą obniżyć poziom cholesterolu we krwi, usuwając pewne szkodliwe cholesterolu LDL od ścian tętnic. To z kolei zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru mózgu, miażdżycy i zawału serca.

Pomaga w Weight Loss

o wysokiej zawartości włókna tej jagody posiada zmniejsza apetyt. Może również powstrzymać głód związanych z przejedzenia i nadwagi. To też pomaga oczyścić jelita grubego i poprawić powolne trawienie.

Acai Berry może stymuluje utratę wagi, a to może również pomóc w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała. Zmniejsza to negatywne skutki diety o wysokiej zawartości tłuszczu. Jeden wiarygodny Badania wykazały, że 30 dni usingAcai Berry doprowadziły do ​​obniżenia poziomu cholesterolu całkowitego i niższym poziomie, poziomu insuliny na czczo i glukozy.

Używany jako Mózgu Żywności

sok Acai może zwiększyć funkcji umysłowych i ostrość umysłu. Acai Berry ma wpływ ochronny na komórkach mózgu, które mogą poprawiać funkcje poznawcze. Witamina B może również przyczynić się do utrzymania funkcji umysłowych.

Has Cancer Prevention Właściwości

Właściwości jagód Acai ukierunkowane na podstawową przyczynę powstawania nowotworu. Są szkodliwe wolne rodniki i stan zapalny.

Acai ma wysoką zawartość witaminy C i kwasu elagowego. Te mogą hamować wzrost raka. W opublikowanym badaniu wykazano także, że związki polifenolowe inAcai Berry zmniejszony wzrost komórek nowotworowych. Jego fitochemikaliów mogą zatrzymać proces nowotworzenia na poziomie molekularnym. To zabija komórki nowotworowe od zanim będą mogły mnożyć.

Poprawia Skóra Zdrowie

Wiele kosmetyków zawiera olej acai dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy. Zużywających mnóstwo przeciwutleniaczy pomaga naprawy komórek skóry szybciej, zapewniając bardziej młodzieńczy wygląd.

Od czasów starożytnych, ludzie są za pomocą acai albo miejscowo lub wewnętrznie, aby zapobiec degradacji skóry i utrzymać skórę gładką i zdrową. Połknięcie ofAcai Berry zapewnia również skórę atrakcyjny blask od wewnątrz. olej Acai pomaga pozbyć się zmarszczek, przebarwień, zmarszczek, rozstępów, blizn, przebarwień i sagginess.

dodaje energii

Acai Berry nie zawiera cukru. Jednakże, ma wysoki poziom nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są powolne uwalnianie. To sprawia, że ​​jest to idealny pokarm dla sportów wytrzymałościowych, które uznają za niezbędną energię i wytrzymałość.

Również właściwości przeciwutleniające w Acai Berry pomaga po rundzie wysiłku fizycznym organizm szybciej zregenerować. W można także zwalczać zmęczenie i wyczerpanie. Dodatkowo, jako jagoda uzupełnia organizmowi cennych elektrolitów.

promuje dobre trawienie

Kolejnym z acai berry korzyści jest to, że pomaga w trawieniu. Acai Berry zawiera właściwości detoksykacyjne. Również to ma wysoką zawartość błonnika pokarmowego. Jest także naturalnym pokarmowego do mycia. Pomaga wątroba i nerki do przetwarzania i usuwania odpadów i toksyn z organizmu.

Jest to także wielki dwukropek sprzątający. To zapobiega gromadzeniu się szkodliwych substancji i niestrawione sprawy z pobytu w okrężnicy, gdzie mogą powodować zaparcia i inne problemy trawienne. Przyspiesza to w związku z tym się czas przechodzenia przez jelito, zapobiegając żywności z fermentowanego w jelitach, jak to może spowodować gazu, wzdęcia, zaparcia i.

Jeśli cierpią z LBM lub biegunki, eatingAcai Berry może pomóc, ponieważ dają one więcej luzem do odpadów i zmniejszyć szanse na biegunkę.

Małgorzata Jaworska

47 lat Małgorzata Jaworska pracuje jakoOptometrysta:Kontakty i wiedza teoretyczna z - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu Wspaniała znajomość rodzinnego miasta Poznań

Miejsce dla Ciebie

You may also like...